Uusi puheenjohtaja valittu!
SeuraJulkaistu: 29.11.2020 00.00

Uusi puheenjohtaja valittu!

Tänään pidettiin seuran sääntömääräinen syyskokous (myös keväältä siirtynyt kevätkokous). Maskun Katajan puheenjohtajaksi valittiin Rene Ahonen! Seura onnittelee Reneä ja toivottaa hänet mukaan toimintaan! Renellä on vahvat katajalaiset juuret, hän harrasti pitkään yleisurheilua seurassa ja on toiminut myös urheilukoulun ohjaajana.

Seuran varapuheenjohtajana jatkaa Riitta Mäki-Turja-Grönroos. Muut johtokunnan jäsenet ovat Tatu Puottula, Miina Vina, Leena Salmelainen, Johanna Laine ja Karoliina Anttila sekä varajäsenet Jutta Ristolainen, Jarmo Rasi ja Sofia Keppola.

Istuva puheenjohtaja siirtää helpottuneena valtikan eteenpäin ja kiittää kaikkia 10 vuoden aikana yhteistyötä tehneitä henkilöitä sekä urheilijoita perheineen ja toivottaa urheilullista jatkoa kaikille!

Terveisin Mari Mäkinen

Seuran uusimmat